вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Живот и стил

Се терети за суровост кон дете: Кога полицијата виде што му дава таткото на своето бебе, веднаш го уапсија

Се терети за суровост кон дете: Кога полицијата виде што му дава таткото на своето бебе, веднаш го уапсија

Полицијата во Шри Ланка уапси маж под сомнение дека на својот едногодишен син му дал да пие пиво, изјави портпаролот на полицијата Руан Гунасекера.

Тој рече дека осомничениот е забележан на видео-днимка на социјалните мрежи како во присуство на тројца пријатели, со течност од пивско шише го храни бебето во село Мигалева.

-Полицијата таткото и уште три лциа ги уапси поради суровост кон дете, рече Гунасекера.

Коронавирус