сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 81
home Живот и стил

Се фотографирале, а девојчето плачело и кажало морбидна работа: Никој не му веруваше, но кога ја видоа сликата ги полазија морници (ФОТО)

Се фотографирале, а девојчето плачело и кажало морбидна работа: Никој не му веруваше, но кога ја видоа сликата ги полазија морници (ФОТО)

На социјалните мрежи кружи фотографија која нема на кого не му влеа страв во коски.

Моментот кој е овековечен со мобилен телефон на прв поглед изгледа сосема обично, но кога малку ќе се загледате, нема да ви биде добро.

Девојчето од страна непрестајно плачело, бидејќи не сакало да се фотографира со остатокот од екипата. Таа рекла:

„Ова мало момче ме плаши“, но мајката не ѝ верувала, а нејзините солзи ги сметала за само уште еден излив на бес.

Меѓутоа, кога подоцна малку подобро ја видела фотографијата, во пределот на колената видела нешто стравично.

Поради таа силуета веднаш се наежила и ги сфатила солзите на ќерката.

Коронавирус