понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 42
home Живот и стил

Сакала да има поголем задник, но силиконот ја уби

Сакала да има поголем задник, но силиконот ја уби

Британка е обвинета за убиство на жена, на која и го зголемувала задникот со силикони, набавени на eBay.

Британката Дона Франсис ќе биде екстрадирана во САД, откако е обвинета дека во подрум на куќа во Њујорк и вбризгала вештачки силикон во задникот на 34- годишната Кели Мејхју. Британката Франсис (38) е поранешна фризерка и е обвинета за убиство од немарност и за вршење недозволени медицински зафати.

Таа во 2015-та набавила силикони преку интернет, на eBay, но при вбризгувањето жртвата добила срцев напад.

Британката ја оставила жената да умира во подрумот и избегала од САД во Британија. Докторите утврдиле дека Американката починала од срцева емболија, односно кога силиконот истекол од капсулата и влегол во крвните садови.

Локални избори 2021