среда, 22. мај 2019. Вести денес: 4
home Живот и стил

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па вратено назад

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па вратено назад

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината.

Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите успеаја да го вратат назад.

Ваквиот потег е неверојатно ризичен, но исплатлив, а Бетан може да биде многу среќна бидејќи таа и нејзиното дете се совршено здрави по зафатот.