понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Живот и стил

Решете се од првутот засекогаш: Ќе ви помогне пивото

Решете се од првутот засекогаш: Ќе ви помогне пивото

Повеќето луѓе повремено се соочуваат со проблемот наречен првут, а причината зошто се појавува првутот може да биде регенераторот што го користите по шампонот против првут.

Со овој рецепт од природни состојки ќе се решите од првутот засекогаш.

Изматете едно јајце и додадете чаша пиво кое било на собна температура. Добро промешајте и нанесете ја смесата на коренот на косата.

Измијте ја косата по пет минути.

Повторувајте го третманот три пати неделно.

ЕУРО 2020

Македонија