вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Живот и стил

Природен лек од само 2 состојки: Со две капки во ушите ќе ви се подобри слухот

Природен лек од само 2 состојки: Со две капки во ушите ќе ви се подобри слухот

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате.

За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук, маслиново масло, шишенце и газа.

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

Лукот, всушност, има неколку стотици терапевтски својства, потврдени од страна на научни истражувања.

Лук – со зголемување на преваленцијата на бактерии отпорни на мулти-лекови и неуспехот на конвенционалните лекови да развијат ефективни решенија против нив природата уште еднаш ја доби својата шанса.

Коронавирус