понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Живот и стил

Причината поради која оваа жена си го продава мајчиното млеко, ќе ви го скрши срцето (ВИДЕО)

Мајката и таткото објаснуваат дека мораат да соберат најмалку околу 12.000 евра за да платат за третманот на своето болно детенце.
Причината поради која оваа жена си го продава мајчиното млеко, ќе ви го скрши срцето (ВИДЕО)

Видео снимено во Детскиот парк во Шенжен ја шокира јавноста.

Тоа се рашири со брзина на светлината, прегледано е преку 2,4 милиони пати и има над 5.000 коментари.

На шокантното видео се гледа како една млада мајка на улица го продава своето млеко за да собере пари за лекување на нејзината ќерка.

Мајката и таткото објаснуваат дека мораат да соберат најмалку околу 12.000 евра за да платат за третманот на своето болно детенце.

– Ова е единствениот начин брзо да се соберат пари бидејќи една од близначките ќерки е во болница. Докторот ни кажа дека таа ќе биде излечена и да припремиме најмалку 100.000 јуани,  рече несреќната жена.

Коронавирус