четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 68
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

Погледнете колку време ви е потребно да спиете според годините (ФОТО)

Погледнете колку време ви е потребно да спиете според годините (ФОТО)

Хроничниот недостиг на сон веќе од порано е поврзуван со различни здравствени проблеми – од зголемен ризик од рак на дојка до дијабетес, но во најновите истражувања докажано е дека недостатокот на сон влијае на забрзано стареење на мозокот и неговите функции.

На инфографикот во прилог погледнете колку сон е доволен за здрав живот: