недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 59
home Живот и стил

Подгответе се за Сина Месечина на 31 март: Животот ќе ви тргне со неверојатен тек, но мора да внимавате

Подгответе се за Сина Месечина на 31 март: Животот ќе ви тргне со неверојатен тек, но мора да внимавате

Подгответе се за 31 март бидејќи носи големи промени во вашиот живот, барем ако верувате во астролошки прогнози. Цел март беше обоен со непредвидливост, посебно кога ќе се земе во предвид дека еднаш веќе  поминавме низ полна месечина, а за неколку дена не очекува и друг.

Да потсетиме, првиот полн месец во март се појави на 2 март, а следниот ќе се појави на 31 март, кој треба да не подготви за промена на енергијата кога Сонцето ќе премине во Овен. Тоа е Месечина која укажува дека треба да бидете внимателни, смирени и едноставно повеќе да размислувате.

Можно е во деновите на Сината Месечина, како што се нарекува поради фактот дека другата полна Месечина е во ист календарски месец, да има доста напнатост и искушенија за импулсивно донесување важни одлуки. Сепак, немојте тоа провршно да го правите-пред секој одлука, два пати размислете.

Енергијата која ја носи Сината Месечина би требало да биде позитивна, но може да се случи да биде и премногу моќна со самото тоа и тешка за вас.

Сепак, ќе донесе одлучност и решеност конечно да ги направиме нешатата кои сте ги пролонгирале. Запаметете дека мора да останете смирени, инаку ќе повлечете за себе лоши вибрации кои нема да ви донесат остварување на желбите.

Силата на оваа Месечина носи неочекувани промени-ќе се најдете на местата кои никогаш порано не сте ги посетиле и ќе имате искуства за какви мислевте дека се невозможни.

Не се грижете ако во овој период се чувствувате во овој период малку изгубено-тоа е нормално и дел од животниот процес.