недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

Пет необични работи кај жените кои ги привлекуваат мажите

Пет необични работи кај жените кои ги привлекуваат мажите

Постојат многу истражување на тема привлечноста помеѓу жените и мажите, поточно квалитети и атрибути што ги прават жените привлечни за мажите. Your Tango издвои 5 необични женски квалитети кои ги привлекуваат мажите.

Како што пишува Your Tango, науката покажа дека повеќето мажи преферираат некои карактеристики кај жените за кои не би помислиле дека е така.

Специфичен начин на шминкање

Мажите сакаат жени кои носат малку шминка односно жени кои го негуваат природниот изглед. Мразат кога жените носат изразено руменило и темна боја на кармин.

Облека во црвена боја

Ова не треба да нè зачудува бидејќи црвена е боја на страста. Мажите обожаваат кога жените носат црвена боја бидејќи изгледаат актрактивно и заводливо.

Позитивен став

Мажите сакаат жени со позитивен став во животот и жени кои се склони кон промени.

Овулација

Интересно истражување во кое група мажи мирисале женски маици, покажало дека истите го преферилале мирисот на жените кои биле во овулација – нешто што ја прави една жена во даден момент попривлечна од другата.

Карактеристичен изглед на колкови

Мажите сакаат жени со облини. Чудно, но колковите ги асоцираат на тоа дека жената е силна и здрава.

 

извор: kajgana.com

Коронавирус