четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 150
home Живот и стил

Пензионерот кој го освои регионот со ново легендарно видео во кое покажува како вежба (ХИТ ВИДЕО)

Пензионерот кој го освои регионот со ново легендарно видео во кое покажува како вежба (ХИТ ВИДЕО)

Хрватскиот пензионер, Тони Селмани (82), деновиве е вистински хит на социјалните мрежи по својата интересна препорака за здравјето на повозрасните. Тој се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и да почнат да вежбаат за да бидат здрави.

За камерата на „24Sata“, Тони покажал дел од вежбите кои тој ги практикува за да биде во добра форма и открил дека се тушира со ладна вода и дека редовно излегува на прошетки кога е студено, бидејќи така ги држи бацилите подалеку од себе.

Коронавирус