недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15 дена, а намалува 80 отсто од маснотиите

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15 дена, а намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност.

Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и ги топи маснотиите на критичните подрачја.

Ако сакате брзо да се ослободите од вишокот килограми пробајте го овој напиток кој многу лесно се подготвува.

Луѓето кои го пробале истакнуваат дека е можно да се симнат 80 отсто од маснотиите на стомакот и колковите за две недели, а единствен услов е да го консумирате секој ден на празен желудник – најдобро меѓу 6 и 7 часот наутро.

Состојки:

-лажичка сода бикарбона

-две лажички лимонов сок

-лажичка органски мед

-200ml топла дестилирана вода

Коронавирус