недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Овој човек е суперхерој: Маж посвои 4 дечиња со посебни потреби (ФОТО)

Овој човек е суперхерој: Маж посвои 4 дечиња со посебни потреби (ФОТО)

Бенџамин Карпентер од Велика Британија е вистински инспиративно човечко суштество. Тој посвоил 4 дечиња со посебни потреби и има за цел овој свет за нив да го направи подобро место за живеење.

Бенџамин вели дека пораснал во религиозно семејство и отсекогаш сакал да стане татко. Да има биолошки деца никогаш не му било приоритет и посвојувањето му се допаѓало како опција.

Бидејќи бил свесен дека дечињата со посебни потреби потешко ги посвојуваат, затоа се одлучил својата љубов да им ја подари токму нив.

Ова патување го започнал пред 10 години, кога го посвоил неговото најстаро дете Џек. Момчето, кое денес има 10 години е родено со аутизам. Тој ги има и Руби (6), Лили (5) и Џозеф (2).

Коронавирус