недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Живот и стил

Овие три реченици никогаш не ги кажувајте после водење љубов

Овие три реченици никогаш не ги кажувајте после водење љубов

Ако и кажете нешто од наведеното нема добро да поминете…

Ова е најдобриот секс што некогаш сум го имал!

Иако мажот има најдобри намери, но споредувањето на поранешните партнерки со новата не е нешто што жените би сакале да го слушнат.

Ова траеше подолго од обично. Дали си добро?

Жените после сексот се особено ранливи, па затоа било каква критика на сметка на нејзината “изведба“ во кревет може да ја повереди. Подобро кажете и дека после секс изгледа сјајно или дека не постои место на светот каде во тој момент повеќе би сакале да бидете.

Колку пати доживеа оргазам?

Кога мажот го поставува ова прашање, тоа изгледа како да бара комплименти на сметка на своите способности во кревет. Ако навистина ве интересира нејзината оценка за вашите способности, поставете го прашањето дискретно. На пример: Кажи ми две работи кои најмногу ти се допаднаа и две работи кои не ти се допаднаа.

Коронавирус