четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Оваа маска ќе ве спаси од опаѓањето на косата

Оваа маска ќе ве спаси од опаѓањето на косата

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне.

Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум и една лажичка рициново масло. Изматената смеса убаво втријте ја на темето.

Ставете кеса и замотајте ја со пешкир. Преспијте со маската на косата. Измијте ја, но во водата изматете и една жолчка од јајце.

Последното миење направете го со вода во која сте исцедиле еден лимон.

Коронавирус