недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Живот и стил

Оваа манекенка ги шокираше сите: „Ја продавам невиноста, сакам мајка ми да биде горда на мене“

Оваа манекенка ги шокираше сите: „Ја продавам невиноста, сакам мајка ми да биде горда на мене“

Успешната азербејџанска манекенка Махбуба Мамаџада (23) одлучила да ја продаде својата невиност за минимум 100.000 евра, бидејќи, како што вели, „сака нејзината мајка да биде горда на неа“.

– Мојата мајка направи се за мене, сега јас сум на ред. Сакам да биде горда на мене. Сакам да и купам куќа и да ги платам студиите во странство, пишува списанието „Мирор“.

Таа ја нуди својата невиност преку агенција која се занимава со посредништво меѓу вакви понуди и богати мажи кои се подготвени да го платат тоа. Махбуба има и лекарска потврда дека навистина немала сексуални односи досега.

Убавата девојка објасни дека својата невиност ја продава за најмалку 100.000 евра, со цел да и купи на својата мајка куќа, а себе си да си плати факултет во странство, но и да замине на некое патување низ светот.

Махбуба моментно работи во една турска модна агенција, но сака на сите можни начини да му помогне на своето семејство.