четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 146
home Живот и стил

Оваа фотографија од детски роденден расплака многумина, ќе се натажите кога ќе дознаете што се случило

Оваа фотографија од детски роденден расплака многумина, ќе се натажите кога ќе дознаете што се случило

Фотографијата која расплака многумина е направена на роденденот на 12-годишно девојче.

-Од 16 деца, 13 го потврдија доаѓањето на роденденот. Дојдоа само 3. Очигледно се пакуваат за годишено одмор, отишле на планинарење, а некои од нив им било доцна да дојдат од 14 до 17 часот. Никој не се јави и културно да се извини. Изнајмен простор, храна, домашно кино, голема торта … Сето тоа е неважно. Не можам да ви ја опишам тагата на детето. И, како децата тука да почнуваат пријателство, да се сакаат и почитуваат меѓусебно? – пишува на Твитер мајка од Србија која живее со своето семејство во Швајцарија.

Коментарите на објавата се многубројни и можете да ги прочитате во продолжение:

Коронавирус