вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 52
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Живот и стил

Ова масло ја отстранува болката во колената

Ова масло ја отстранува болката во колената

Против болки во зглобовите и горење во колената помага средство на база на растително масло и лавров лист.


Ставете да зоврие една чаша растително масло, изладете го и додајте 30 г лавров лист. Листовите исечкајте ги ситно, но не во прав. Оставете го тоа да отстои две недели, а потоа исцедете го.

Приготвеното средство втривајте го во болните зглобови, не премногу силно, но додека се апсорбира целосно. Кожата притоа малку се загрева и црвенее.

Спроведувајте ја лековитата сеанса пред спиење, така што потоа ќе се загреете и ќе легнете да се одморите.

Добро е да го правите ова во близина на извор на топлина – покрај печка или радијатор, никако на провев.