недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

Ова е рецептот за среќен брак, ќе се изненадите од „состојките“

Ова е рецептот за среќен брак, ќе се изненадите од „состојките“

Многу смеење и една кавга дневно е рецептот за среќа во бракот, а го „поставиле“ Кејт и Бил Шевелс, сопружници кои имаат 90 години.

Експертите ова го потврдуваат и велат дека малите секојдневни расправии се посакуван „зачин“, но само доколку се контруктивни. Студиите покажуваат се паровите се караат поради четири работи.

Прво на листата е кој што прави. Во речиси секој дом расправијата настанува поради тоа што жената цел пред го поминала пред шпоретот, а мажот пред телевизорот.

Следната причина е кој троши повеќе, а потоа незаинтересираноста за секс.

Последна, но не и помалку важна причина за кавга е тоа што мажите често не може да разберат зошто жените се толки приврзани за родителите.

Но, ни жените не остануваат должни, па најчесто им замеруваат на своите сопружници што ги слушаат мајките без приговор.