недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Ова е најмоќниот антибиотик во природата: Рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Ова е најмоќниот антибиотик во природата: Рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Модерните фармацевти имаат производи кои што ќе ви помогнат да се изборите со било каква инфекција која што ќе се појави во вашето тело.

Прашањето е следно: „Колку таквите производи можат да го заштитат нашиот организам?“.

Природната медицина исто така содржи широк спектар на производи кои што успешно ги лечат инфекциите на целосно природен начин и без никакви последици.

Овојпат ќе ви го претставиме рецептот за најмоќниот антибиотик на светот кој што ги убива гама-позитивните и гама-негативните бактерии, вклучувајќи и Кандида.

На овој антибиотик не можете да развиете отпорност. Тој помага да ја прочистите вашата крв, лимфните чворови и лимфните канали.

Овој лек содржи седум природно моќни антибактериски и антивирусни супстанци.

Овој рецепт е осмислен така што најлесно може да се избори со вирусите во доба на епидемија.

Состојки:

– 700 милилитри домашен јаболков оцет;
– 1/4 шолја ситно исечкан лук;
– 1/4 шолја исечкан кромид;
– 2 ситно исечкани лути пиперки;
– 1/4 шолја свежо исечкан ѓумбир;
– 2 лажици изрендан рен;
– 2 лажици куркума во прав.

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во тегла, па добро затворете и протресете. Оставете ги состојките да отстојат во теглата 2 седмици, а одвреме-навреме протресувајте ја теглата.

По 2 седмици течноста процедете ја низ газа, а потоа ставете ја во шише.

Примена:
Во текот на болестите, пијте по една лажица од течноста, шест пати дневно. Со овој сируп може да јадете и портокал или лимон и да пиете многу течности.

Коронавирус