вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 12
home Живот и стил

Ова е НАЈЕМОТИВНОТО видео кое ќе го видите денеска: Еве како роденденот на едно девојче ги стопли и најладните срца (ВИДЕО)

Ова е НАЈЕМОТИВНОТО видео кое ќе го видите денеска: Еве како роденденот на едно девојче ги стопли и најладните срца (ВИДЕО)

„Ова е најубавата и најемотивната работа што ја видов денес“ беше само еден од илјада коментари од социјалните мрежи на видеоto што денес масовно се споделува низ целиот свет.

Имено, девојчето со Даунов синдром го прослави својот роденден, нејзините родители и запеаа роденденска песна, а нејзината реакција е нешто што ќе ги стопи и најладните срца.

ЕУРО 2020

Македонија