вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

Ова е најбрзиот и најефикасниот лек против тртки- потребни ви се само 2 работи и 30 денари

Ова е најбрзиот и најефикасниот лек против тртки- потребни ви се само 2 работи и 30 денари

Тртките можат да се појават на било кој дел од телото, а најчесто на рацете и вратот. За најлесно да ги остраните, не мора да давате пари за скапи третмани, туку решението побарајте го во кујната.

Ова е најевтино средство против тртки, а потребни ви се само 2 работи- јаболков оцет и фластер.

Постапка:

1. Јаболковиот оцет со сламка натапкајте го во фластерот

2. Намокрениот фластер залепете го директно на тртката

3. Оставете го така цела ноќ и истата постапка повторете ја следниот ден

4. Постапката повторете ја секојдневно 5 дена.