вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 139
home Живот и стил

Отишла по ќерката во училиште па доживеала шок: Поради разговорот со учителката настанал тотален хаос

Отишла по ќерката во училиште па доживеала шок: Поради разговорот со учителката настанал тотален хаос

Една мајка се нашла во прилично непријатна ситуација, откако се спротиставила на учителката на својата ќерка.Таа го споделила своето искуство на социјалниот форум „Редит“ и побарала совет, прашувајќи се дали реагирала соодветно.

Имено, додека одела да ја земе ќерката од училиште, се сретнала со учителката која рекла дека одењето дома е „најдобриот дел од денот“.

Иако можеби некој дури и не би ги коментирал нејзините зборови, оваа мајка била многу вознемирена, а другите родители и рекоа дека е многу неразумна и дека претерала.

Мајката напишала:

– Дали сум неразумна да мислам дека наставничката на ќерка ми не требаше да го каже ова? Мојата ќерка и јас налетавме на учителката надвор од училиштето попладнево, а ќерка ми ја праша дали оди дома, на што таа одговори без срам: „Да, тоа е најдобриот дел од денот“. Дали сум неразумна мислејќи дека е малку грдо да се каже тоа на мало дете кое цел ден е под ваша грижа? Се прашуваше таа.

Локални избори 2021