понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Живот и стил

Осумгодишен скопјанец е избран за најубаво дете во светот

Осумгодишен скопјанец е избран за најубаво дете во светот

Минатата недела во Банско, Бугарија, се одржа детскиот избор за убавина, „Little Miss&Mister Galaxy 2019“, на кој во неговата возрасна категорија победи осумгодишниот Садат Јакупи од Скопје, кој ја претставуваше нашата држава.

Овој голем успех тој го зачини со уште една титула „Top Model Galaxy 2019“.

Локални избори 2021