среда, 12. август 2020. Вести денес: 163
home Живот и стил

Очекувал едно, а му кажале дека ќе има три бебиња: Урнебесната реакција на овој татко ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Очекувал едно, а му кажале дека ќе има три бебиња: Урнебесната реакција на овој татко ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Постојат неочекувано радосни моменти во нашите животи.

Секој посакува да ги има повеќе. Сепак, понекогаш до тие среќни моменти нè водат шокантни вести на кои не се надевавме.

Како во видеото, во кое таткото во породилиште дознава дека неговата сопруга не очекува едно туку три деца.

Сопругата му го покажува ехото со снимка од трите бебиња. Тој е прво во неверување, не може да поверува дека ќе има три, а очекувал едно дете. Загрижен е за сопругата, дали се децата во ред, а потоа искажува невидена радост.

Во секој случај, видео кое вреди да се погледне и да се „прими“ позитивната енергија и радоста на овој иден татко.

Секоја чест за идниот татко на бебињата А, Б и Ц.

Коронавирус