петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Живот и стил

Облеката и домот нема да ви мирисаат на цигари, трикот не може да биде поедноставен

Облеката и домот нема да ви мирисаат на цигари, трикот не може да биде поедноставен

Ако домот ви мириса на цигари, освен што секако мора да проветрите, земете сад и наполнете го со вода.

Во него ставете главица кромид. Оставете го преку ноќ садот и ќе ги впие сите лоши мириси.

Нема да ви мириса ниту облеката.

 

Коронавирус