петок, 5. март 2021. Вести денес: 165
home Живот и стил

Облечете се вака и веднаш ќе изгледате послаби за 5 кг: Стил коj секоја жена мора да гo знае!

Облечете се вака и веднаш ќе изгледате послаби за 5 кг: Стил коj секоја жена мора да гo знае!

Губењето тежина може да потрае, а понекогаш резултатот веднаш ни треба. Ако сеуште не сте ја довеле линијата до совршенство, искористете ги овие стилски трикови кои даваат докажани резултати.

Гардеробата, ако е правилно избрана, може да биде нашиот најдобар сојузник. Може да го истакне најдоброто на нашето тело и да ги скрие сите недостатоци.

Ако сакате вашата фигура да изгледа беспрекорно, следете ги овие правила:

Црна боја
Добро е познато дека потемните бои, а пред се црната, имаат моќ визуелно да ја направат фигурата потенка. Секогаш бирајте потемни фармерки бидејќи на тој начин вашите нозе ќе изгледаат потенки и подолги, особено ако ги носите во комбинација со високи потпетици.

Монохроматски стил
Исто како и црната боја и монохроматскиот стил даваат докажани резултати. Донесете една боја од глава до пети и ќе изгледате многу потенки.

Избегнувајте плишани панталони
Наборите се подебели, затоа носете панталони кои се исправени напред, бидејќи ќе го сокријат стомакот и ќе ги направат нозете подолги. Ова ќе направи да изгледате повисоки и попропорционални.

Панталони со висок струк
Овој крој на панталони е идеален за да се скрие вишокот на стомакот, а истовремено ќе направи нозете да изгледаат витки.

Коронавирус