недела, 5. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Живот и стил

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон.

Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со невообичаено селфи на Твитер.

Таа организирала новогодишна забава во Mar-a-Lago ресортот сама, каде влезот чинел 1.000 долари, а за оваа пригода првата дама се одлучила за црн фустан на Stella McCartney.

Иако Меланија објави само една фотка, гостите кои присуствувале споделија неколку фотки со неа, а на настанот ја придружувал и нејзиниот син Барон.

 

View this post on Instagram

 

POTUS absence was truly missed, all friends & family respected POTUS unconditional commitment tor AMERICA

A post shared by AMB PAOLO ZAMPOLLI (@ambassadorzampolli) on

 

View this post on Instagram

 

New Year 2019! MIA

A post shared by Amanda Ungaro (@amandazungaro) on

 

View this post on Instagram

 

Happy New Year everybody

A post shared by Charlie Kirk (@charliekirk1776) on

Парламентарни избори 2020