петок, 24. септември 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Нов предизвик на Инстаграм ги натера жените да се соблечат: На себе имаат само една работа, а мажите полудуваат од оваа глетка (ФОТО)

Нов предизвик на Инстаграм ги натера жените да се соблечат: На себе имаат само една работа, а мажите полудуваат од оваа глетка (ФОТО)

Инстаграм е полн со разголени девојки кои наместо облека, носат – перница. Бизарниот предизвик започна во време на карантинот.

Познатите инфлуенсерки веднаш го прифатиле. Предизвикот се состои во тоа да се земе перница со која се кријат стратешките делови, а потоа перницата се прицврстува на телото со колан.


За кратко време социјалните мрежи биле преполни со перница-предизвикот.

Имало и такви на кои овој тренд не им се допаднал па одлучиле го исмејуваат на Инстаграм.

Коронавирус