четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 5
home Живот и стил

Не можете да се откажете од цигарите? Овој чај ќе ви помогне!

Не можете да се откажете од цигарите? Овој чај ќе ви помогне!

Одвикнувањето од пушењето е тежок и долг процес, на некои им требаат години, некои и не успеваат, но за среќа постојат начини да се забрза овој процес за да се ослободите од штетната навика за телото.

Постои чај кој помага да го исчистите телото и да ви се намали желбата за цигари.

Земете лажиче исушени листови тегавец, па ставете го во стаклена тегла со пола литар зовриена вода и затворете.

Нека стои два часа, па во текот на денот треба да ја испиете цела тегла постепено.

Овој чај пијте го три месеци, па направете пауза.

Со листовите тегавец се губи желбата за никотин.

Коронавирус