петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

Направете си ја оваа хранлива маска и збогувајте се со брчките околу очите

Направете си ја оваа хранлива маска и збогувајте се со брчките околу очите

Маслиновото масло стекна популарност меѓу жените кои водат грижа за кожата на своето лице.

Најдобро и наједноставно средство против брчките околу очите се облогите од маслиново масло.

Доволно е само да натопите две памукчиња во маслиново масло и да ги ставите на пределот околу очите десетина минути.

По отстранувањето, можете да направите блага масажа со врвовите на прстите.

Ако во 50 милилитри маслиново масло додадете 4-5 капсули витамин Е, ќе добиете одлична хранлива маска против брчки околу очите.

Оваа маска можете да ја нанесувате навечер, да ја држите 5-10 минути.

Не мора да ја миете со вода, доволно е само вишокот да го отстраните со марамче.