недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Направете пилинг за да и помогнете на кожата да дише на жешкото време

Направете пилинг за да и помогнете на кожата да дише на жешкото време

Кога е жешко и на кожата и треба да дише, бидејќи се поти и потребмо и е освежување.

За да се исчити и освежи кожата на лицето, ви го претставуваме овој природен пилинг.

Потребни состојки:

Четвртина шоља кокосово масло

шоља шеќер

2 лимента

3 лажици сок од лимента

Изрендајте кора од лимента и оставете ја на страна. Шеќерот сокот од лимента и кокосовото масло измешајте ги додека да се соедини. На крај додадете кората и промешајте. Пилингот е готов. Користете го до три недели, а за да биде во цврста состојба чувајте го во фрижидер.

Коронавирус