четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Живот и стил

Најнов тренд од улиците на светските метрополи: Овие сандали се најголем хит сезонава

Најнов тренд од улиците на светските метрополи: Овие сандали се најголем хит сезонава

Заборавете на минатогодишните модели со ниски, т.н. китен-потпетици, зашто оваа сезона доаѓаат сандали со тотално неочекуван дизајн.

Водени од желбата да обмислат што повпечатлива креација, светските дизајнери на чевли оваа сезона се потпреа на ориентален дезен, како и природни материјали со цврста текстура кои изгледаат несекојдневно.

 

Сега сандалите попримија класична силуета, а главен детаљ кој ги прави оригинални е дебелата и масивна потпетица изработена од геометриски облици.

 

LA BOMBA, summer 2018 JACQUEMUS

A post shared by SIMON PORTE JACQUEMUS (@jacquemus) on