вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

Најкратката приказна за најголемите љубови…

Најкратката приказна за најголемите љубови…

Не ми пиша за роденден.

Не ти пишав, заборавив. Бев во хаос.

Чудно е, цел ден чекав порака.

Извини.

Ова е првпат да не ми пишеш.

Не е првпат, само не ти текнува.

Кога?

Тогаш кога беше премногу среќен за да забележиш дека не стигнала порака.

Лажеш.

Зошто би лажела?

Затоа што не е возможно да бидам толку среќен за да не забележам дека си ме заборавила.

 

Извор: skopjeinfo.mk

Коронавирус