четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 111
home Живот и стил

На свадба падна хеликоптер со невестата (ВИДЕО)

На свадба падна хеликоптер со невестата (ВИДЕО)

Хелекоптерот со невестата која леташе на сопствената свадба се урна и се запали во сојузната бразилска држава Сао Паоло, објави во неделата телевизискиот канал Globo TV.

За голема среќа и чудо, невестата не настрадала, но истовремено три лица коишто ја придружувале биле сериозно повредени.

Сепак, и покрај инцидентот свадбата не била откажана.

Еден од очевидците изјавил дека хеликоптерот се затресол во воздухот и паднал на тлото непосредно пред слетувањето. Невестата и пилотот успеале да излезат и да избагаат од хеликоптерот.

Пожарникарите кои пристигнале на местото на несреќата за многу кусо време, успеале да ги извлечат од леталото и преостанатите тројца патници. Потоа хеликоптерот за запалил, но исто така брзо пожарот бил изгаснат.