четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 112
home Живот и стил

НА ЛЕСЕН И ЕДНОСТАВЕН НАЧИН: Успеал да стопи цели 96 килограми и денеска изгледа фантастично (ФОТО)

НА ЛЕСЕН И ЕДНОСТАВЕН НАЧИН: Успеал да стопи цели 96 килограми и денеска изгледа фантастично (ФОТО)

Џорџ Мидлтон (31) од Хемпшир во Југоисточна Англија успеал да ослаби цели 96 килограми, и тоа само на еден и еднинствен начин.

Изморен од негативните коментари, како и советите од неговиот доктор дека треба да ги намали килограмите, тој започнал да пешачи секојдневно по 8 километри и со текот на времето истата стаза постепено започна и да ја трча.

Имено Мидлтон секојдневно внесувал по 10 илјади калори, и покрај неговата голема тежина тој успеал за стопи 96 килограми и тоа благодарение само на пешачењето, а резултатот можете да го погледнете и од самите фотографии.

Коронавирус