среда, 28. јули 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Родена првата четворка во Македонија, еве колку години полнат децата

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Родена првата четворка во Македонија, еве колку години полнат децата

Децата родени како прва четворка во Македонија денеска го прославуваат својот 24 роденден.

Во Скопје, на 29 мај во 1997 година е родена првата четворка во Македонија.

Родители на четирите новородени деца (три женски и едно машко) се мајката Валентина и таткото Благојче Јордеви од Штип.

Коронавирус