вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 43
home Живот и стил

На -30 степени: Фотoграфија со смрзнат лебед го обиколи светот

На -30 степени: Фотoграфија со смрзнат лебед го обиколи светот

Во делови на Европа температурите се -30 степени и е постудено отколку на Гренланд.

Оваа фотографија на Ројтерс го обиколу светот. Смрзнатиот лебед во Стокхолм.