недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Живот и стил

На 22-годишна возраст тежела неверојатни 298 килограми: Кога ќе видите како изгледа денес, ќе останете во шок (ФОТО)

На 22-годишна возраст тежела неверојатни 298 килограми: Кога ќе видите како изгледа денес, ќе останете во шок (ФОТО)

Амбер Рахди учествувала во емисијата „Moјот живот со 300 килограми” и во 2014-та година имала 298 килограми.

Нејзиниот живот станал пекол, бидејќи била оневозможена било што да прави сама. Не можела да оди, да слези по скали, не можела ниту да влезе во автомобил.

Амбер прво морала да ослабе 20 килограми, за да може да оди на операција за смалување на желудникот. Тоа подразбирало целосна промена на навиките во исхраната.

-Операцијата беше од помош, но морате да продолжите да се храните и да живеете здраво, инаку истата сте ја направиле за џабе, рекла Амбер откако споделила дека сега има 113 килограми.

Продолжила да ги топи килограмите, а резултатот е навистина видлив.

Вкупно, за 4 години Амбер успеала да намали 181 килограм од својата тежина.

A post shared by Amber Rachdi (@amberrachdi) on

Oh look I am adorable

A post shared by Amber Rachdi (@amberrachdi) on

The last rays of daylight

A post shared by Amber Rachdi (@amberrachdi) on