четврток, 22. април 2021. Вести денес: 74
home Живот и стил

Му ја ампутирале ногата кога имал само 8 месеци: Денес танцува, а неговата среќа е нешто бесценето (ВИДЕО)

Му ја ампутирале ногата кога имал само 8 месеци: Денес танцува, а неговата среќа е нешто бесценето (ВИДЕО)

Неодамна на социјалните мрежи почна вирално да кружи видео со 5-годишно момче од Авганистан кое танцува од среќа, откако добило вештачка нога.

Ахмад Рахман имал само 8 месеци кога со неговата сестра биле ранети во своето село во престрелка помеѓу владата и Талибанците.

Ахмад бил застрелан во ногата и потоа имал ампутација за да му го спасат животот.

Момчето добило вештачка нога и му требало речиси една година за да научи да оди со неа, а сега веќе може и да танцува.

Ова е среќа:

Коронавирус