вторник, 28. март 2023. Вести денес: 55
home Живот и стил

Моќта на шминката: Оваа жена има тешка кожна болест, нема да верувате каква трансформација доживеа (ВИДЕО)

Моќта на шминката: Оваа жена има тешка кожна болест, нема да верувате каква трансформација доживеа (ВИДЕО)

Оваа жена пати од тешка кожна болест и за жал, секојдневно трпи чудни погледи поради своите проблеми.

Како што професионалната шминкерка објасни во снимката, оваа жена по име Аска пати од ретко генетско пореметување познато како епидермолиза булоса поради што кожата и лицето и се премногу чувствителни и на некои места прекриени со рани.

Погледнете како шминката го промени нејзиниот изглед:

loading...