недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 16
home Живот и стил

Метеоролозите најавија кога се очекува да падне првиот снег во Македонија

Метеоролозите најавија кога се очекува да падне првиот снег во Македонија

Сончево, суво и топло време прогнозираат светски метролошки сервиси за Скопје до крајот на оваа година. Првиот снег ќе падне на почетокот на 2019 година.

Во ноември месец метеролозите прогнозираат сончеви денови со пониски температури. Првите две седмици температурите ќе бидат во позитивата, а кон крајот на ноември утрински ќе бидат под нулата, а дневните до 7 степени.

Во декември се очекува променливо, но претежно сончево време. Утринските температури ќе бидат до -6, а дневните до 3 степени.

Првиот снег ќе падне во 2019 година.

Коронавирус