понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 122
home Живот и стил

Месецов два празника: Еве кои денови во октомври се неработни за сите граѓани

Месецов два празника: Еве кои денови во октомври се неработни за сите граѓани

Месецов следуваат два неработни денови за сите граѓани на Република Македонија.

Согласно Законот за празниците на Република Македонија 11 Октомври (четврток), Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани.

Освен овој, исто така согласно Законот за празници на Република Македонија 23 октомври (вторник) Денот на Македонската Револуционерна Борба, е неработен ден за сите граѓани на нашата држава.

loading...