среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 41
home Живот и стил

Машки фризури за оваа есен (ВИДЕО)

Машки фризури за оваа есен (ВИДЕО)

Ако сакате да ја промените вашата есенска слика од корен, тогаш најдобро е да започнете со фризура …

Фризурата е дефинитивно најдобриот начин за ефикасно менување на изгледот. Од пристигнувањето на есента, тоа значи дека кратките исечени фризури стануваат сè помали и сега мажите избираат фризури кои се малку подолги и им даваат повеќе карактер, но исто така ја штитат главата од ветрот. Токму поради овие причини, фризурите КВИФ се едни од најдобрите фризури за есен што ќе ви овозможат да изгледате фенси.

Оваа фризура е лесна за одржување, изгледа убава и ќе ви одговара на сите времиња, па затоа е совршена за модерниот господин. Фризурите на Квиф значи дека дел од косата ја кратите кратко со машина, но оставете и дел од косата на врвот подолго и исечете ја со ножици. Потоа наместете ја косата малку на страна, главната карактеристика на оваа фризура е волумен.

Волуменот е многу тешко да се направи, па ние ќе ви покажеме видео кое ќе објасни како да користите четка, фен и одредени подготовки за да дадете волумен на вашата коса и да постигнете убава фризура Квиф, која е многу популарна кај модерните мажи.

Коронавирус