недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Живот и стил

Кратки нокти – каков лак да користите?

Кратки нокти – каков лак да користите?

Темен лак- Иако имавте спротивни уверувања дека темните нијанси визуелно ќе ви ги скратат ноктите, не се плашете. Темните лакови стојат најубаво на пократки нокти.

Црвен лак –  Ако сакате визуелно да ги издолжите ноктите налакирајте две третини од ноктот, со тоа што на рабовите ќе оставите неколку милиметри без лак.

Проѕирен лак- Ако сакате дискретен сјај, а сте во брзање, нанесете еден безбоен слој. Со него никогаш не можете да утнете или да се размачкате, а за многу кратко време ќе добиете ефект на сјајни и негувани нокти.

Пастелни бои на лак – Нежните пастелни тонови се идеален компромис, а во широката палета сигурно ќе најдете една нијанса во која ќе се заљубите. За разлика од темните лакови, пастелните даваат поприроден изглед.

Коронавирус