среда, 7. декември 2022. Вести денес: 168
home Живот и стил

Која женска облека мажите ја сметаат за најмалку пожелна?

Која женска облека мажите ја сметаат за најмалку пожелна?

Модниот стил е многу важен, подеднакво за жените, но и за мажите. Тие исклучиво ценат кога жената има вкус за облекување, а за што сметаат дека е најмалку секси?

На мaжите многу им е важно чувството за мода која ја има жената, тоа го покажа неодамнешното истражување на еден портал за онлајн запознавање.

Интересно е што жените кои имаат чувство за мода и имаат развиен својствен моден вкус добиле дури 135 отсто повеќе повици за состаноци отколку оние кои се модни незнаници.

А што за мажите значи лош моден вкус, открила спроведената анкета…

Ова се деловите од облеката кои мажите ги сметаат за најмалку секси:

-Згужвана облека (60 отсто)

-Чорапи во сандали (55 отсто)

-Гумени кломпи (53 отсто)

-Широки фармерки (50 отсто)

-Длабоки гаќи (60 отсто)

-Боксерици (45 отсто)

-Предолги или прекратки панталони (39 отсто)

-Панталони со низок струк (38 отсто)

-Многу тесни панталони (34 отсто)

Qatar 2022