недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 21
home Живот и стил

Кој немал мигрена, не знае што е болка: Ова треба да го јадете секојдневно

Кој немал мигрена, не знае што е болка: Ова треба да го јадете секојдневно

Сите кои имаат мигрена знаат колку е тешко справувањето со силните главоболки и мачнини со нив.

На мигрената влијае и исхраната, па еве што се препорачува при ваква состојба.

Јадете многу риба особено лосос кој ја спречува мигрената.

Јадете многу јаткасти плодови, многу овошје, особено лубеница.

Пијте и многу вода.

Коронавирус