понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 82
home Живот и стил

Кој друг има време за „топлo-ладнo“ игри? „Бомбардирајте“ го со прашања и откријте на што точно сте со него

Кој друг има време за „топлo-ладнo“ игри? „Бомбардирајте“ го со прашања и откријте на што точно сте со него

Еве како да знаете на што правите!

Не е лесно да започнете разговор за статусот на вашата врска, но треба да бидете директни со вашата партнерка затоа што мажите стануваат чудни кога станува збор за врзување. Кога станува збор за поентата во врската кога треба да се дефинира статусот на врска, мажите се плашат и почнуваат да се прашуваат дали можеби има некој подобар за нив или дали сакаат да се откажат од единствениот статус. Заслужувате да знаете дали само губите време со ова момче и затоа ви донесуваме план во 3 чекори.

1. Изберете го вистинското време

За жал, не постои волшебна формула што ќе ви каже кога треба да разговарате. Но, генерално, најдобро би било кога за прв пат ќе се најдете во ситуација кога сте луди што не го знаете статусот на вашата врска – кога ќе сфатите дека не сте на исто ниво, а прашањето е „Каде оди ова?“.

2. Изберете го вистинското место

Започнете разговор додека сте ангажирани во некоја активност, на пример додека шетате во парк или заедно подготвувате вечера. На тој начин прашањето нема да биде центарот на универзумот, што ја намалува напнатоста. Вечерата во ресторан не е најдобра идеја – формалноста создава притисок, и ако разговорот оди во погрешна насока, и двајцата ќе сакате да станете и да заминете, што не е пријатна ситуација во ресторан. Зборувањето во кревет исто така не е одлично место. Ако ви каже дека не сака да биде официјално вашето момче, ќе се чувствувате премногу ранливо со оглед на тоа што сте голи и само што сте биле интимни.

3. Изберете ги вистинските зборови

Трикот е да започнете со отворени фрази кои ќе му дадат шанса да ги сподели своите мисли со вас, без да го принудат да одговори. Кажете нешто како „Само што те гледам сега и би сакала да знам дали мислиме на истиот начин“ или „Наскоро ќе дојде свадбата на мојот братучед и луѓето ќе не прашаат дали сме двојка“. Ако тој рече дека сака да бидете официјален пар, супер. Но, ако започне со реченицата „Уф, јас навистина не знам …“, продолжи и облечи ја својата најдобра венчаница.

Коронавирус