недела, 7. март 2021. Вести денес: 79
home Живот и стил

Кога мајка треба да спаси дете, таа добива моќ на Супермен: Со неверојатни рефлекси си го спаси синот (ВИДЕО)

Кога мајка треба да спаси дете, таа добива моќ на Супермен: Со неверојатни рефлекси си го спаси синот (ВИДЕО)

Надзорната камера снимила момент кога една мајка со неверојатни рефлекси успеала да го спаси синот од пад по скали од четвртиот кат.

Снимката од градежната компанија “Monserrate” покажува мајка и син кои излегуваат од лифт со еден доставувач. Додека мајката чека некој да ја отвори вратата, љубопитното детенце отишло до оградата на скалите и се чини дека ги става рацете на она за што претпоставува дека е стаклена плоча.

Детето изгубило рамнотежа и почнало да паѓа, но неговата мајка, за која се чини дека во моментот зборувала на телефон, се фрлила преку работ на оградата за да го зграби синот, што ѝ успеало.

Доставувачот брзо истрчал на долниот спрат, а вработените од градежната компанија веднаш притрчале напомош штом сфатиле што се случило. За среќа, мајката успеала да го задржи синот и да го врати на сигурно.

Инцидентот се случил во средата во Меделин, Колумбија. Видеото станало вирално на социјалните мрежи и веднаш предизвикало поделени реакции. Некои ги пофалиле рефлексите на мајката, но имало и такви кои ја нападнале бидејќи зборувала на телефон наместо да внимава на детето.

Коронавирус