вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Живот и стил

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини, тогаш не е во сосојба да ја врши својата функција нормално.

Многумина не земаат во предвид дека празен црн дроб е оној кој одредува дали ќе изгубите вишок од тежината или не.

Доколку сакате да ослабите ве советуваме да го испробате овој рецепт и направите детоксикација на црниот дроб.

Конзумирајте го овој напиток 3 дена, а токсините ќе исчезнат.

Потребни состојки:

3 лимони

5 стебленца целер

1 шоља исецкан магдонос

6 шољи вода

Сокот од лимон и целерот сомелете го во блендер, а потоа додајте вода и добро промешајте.Конзумирајте 2 чаши по три пати на ден на празен стомак.Направете пауза 7 до 10 дена па повторете ја постапката.

Коронавирус